REGLAMENTAS
„Tendencijos“ – aštuntą kartą žurnalo „Namas ir aš“ redakcijos organizuojamas konkursas, kuriame skaitytojų auditorijos ir tarptautinės komisijos vertinimui pateikiami Lietuvos architektų, interjero dizainerių, interjero objektų kūrėjų ir kraštovaizdžio architektų darbai. 

Konkurse dalyvaujančius darbus vertina ne tik tarptautinės komisijos nariai, bet ir partneriai – Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos atstovai, žinomi visuomenės veikėjai, savo balsą atiduoda ir visuomenė.KAS GALI DALYVAUTI

Konkurse kviečiami dalyvauti visi Lietuvos architektai, interjero dizaineriai, interjero objektų dizaineriai, kurie 2019 m. įgyvendino privataus ir (ar) visuomeninio interjero ir individualaus namo projektus ar sukūrė interjero detalę. Taip pat – kraštovaizdžio architektai, kurių privačių ar viešųjų erdvių sutvarkymo projektai buvo įgyvendinti per pastaruosius 5 metus.

PROJEKTŲ PATEIKIMO TERMINAS

Projektai turi būti pateikti iki 2020 m. vasario 21 d.

Balsavimas už projektus prasidės 2020 m. vasario 26 d. 
Balsavimas už projektus baigsis 2020 m. kovo 16 d. 
PROJEKTŲ VERTINIMO GRUPĖS

Konkurso tikslas – išrinkti per pastaruosius metus realizuotus geriausius projektus. Konkursui pateikti darbai bus vertinami nepriklausomos komisijos pagal šias tipologines grupes (kategorijas): individualus gyvenamasis namas, privatus interjeras, visuomeninis interjeras, interjero detalė,  privatus kraštovaizdžio objektas, visuomeninis kraštovaizdžio objektas. Balsuojant internetu bus renkami labiausiai plačiajai visuomenei patikę šių tipologinių grupių projektai: individualus gyvenamasis namas, privatus interjeras, visuomeninis interjeras, interjero detalė, privatus kraštovaizdžio objektas, visuomeninis kraštovaizdžio objektas. Konkursui pateikiami darbai turi pasižymėti įdomiais struktūriniais ir techniniais sprendimais, originaliomis detalėmis bei kūrybiškumu. KAIP DALYVAUTI KONKURSE

Autoriai turi:

1. Užpildyti dalyvio anketą su informacija apie save ir (arba) kitus bendraautorius bei trumpu objekto aprašymu lietuvių ir anglų kalbomis. Konkursui pateikiamas objektas turi būti realizuotas 2019 m. (kraštovaizdžio objektas sukurtas 2015–2019 m., bet anksčiau nedalyvavęs “Tendencijų” konkurse). 

2. Pateikti vertinimo komisijai nuo 3 iki 8 realizuoto objekto arba interjero detalės nuotraukų (ne vizualizacijų) skaitmeniniu formatu (jpg). Vienos nuotraukos dydis turėtų tūti ne didesnis, nei 6 MB, o bendra nuotraukų suma neviršyti 50 MB.
3. Projekto nuotraukas pažymėti numeriais pagal pageidaujamą eiliškumą (1.jpg, 2.jpg, 3.jpg…) Nurodyta tvarka jos bus išdėstytos ir konkurso svetainėje.
4. Pateikti portretinę projekto autoriaus fotografiją.
5. Kiekvienam siunčiamam projektui sukurti unikalų pavadinimą, aiškiai išsiskiriantį nuo kitų to paties autoriaus atsiųstų darbų.

APDOVANOJIMAI

Nepriklausoma konkurso komisija išrinks po tris geriausius individualaus namo, interjero detalės, visuomeninio ir privataus interjero, privataus bei visuomeninio kraštovaizdžio darbus, kurie bus pristatyti apdovanoti. Po vieną individualaus namo, interjero detalės, visuomeninio ir privataus interjero, privataus bei visuomeninio kraštovaizdžio darbą išrinks interneto balsuotojai. Savo favoritus išsirinks Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga ir žurnalo „Namas ir aš“ redakcija. Apdovanojimai bus teikiami 2020 m. balandžio mėnesį. KONKURSO KOMISIJA IR VERTINIMO KRITERIJAI

Konkursui pateiktus darbus vertins nepriklausoma tarptautinė komisija. Komisijos nariai – žinomi architektūros ir interjero dizaino srities specialistai, kraštovaizdžio architektų sąjungos atstovai bei žinomi visuomenės veikėjai.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai: originalumas ir kūrybiškumas; estetinių, funkcionalumo, higienos ir saugumo reikalavimų įgyvendinimas; profesionalus atlikimas.

PROJEKTŲ VIEŠINIMAS


Konkursui pateikti projektai bus pristatyti interneto svetainėse www.tendencijos.lt ir http://tendencijos.alfa.lt, kur lankytojai galės balsuoti už jiems labiausiai patikusį projektą. Geriausiais pripažintieji bus išsamiai aprašyti žurnale „Namas ir aš“, o laimėjusių dalyvių darbų paroda keliaus per Lietuvą. Konkurso dalyviai sutinka, kad konkursui pateikta medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo bus naudojama konkurso parodose, taip pat spausdinama žurnale „Namas ir aš”, „Naujų būstų gidas“, „Statyk!“, „IQ Life“, „Sodyba“, bei interjero svetainėse tendencijos.lt, naujienos.alfa.lt, alfa.lt, nurodžius projektų autorius bei fotografus.
Registracija