REGLAMENTAS
Sulaukę prašymų, darbų registraciją konkurse „Tendencijos 2019“ pratęsiame iki kovo 1 d. Balsavimas prasidės kovo 7 d.

„Tendencijos“ – septintą kartą žurnalo „Namas ir aš“ redakcijos organizuojamas konkursas, kuriame skaitytojų auditorijos ir tarptautinės komisijos vertinimui pateikiami Lietuvos architektų, interjero dizainerių, interjero objektų kūrėjų ir kraštovaizdžio architektų darbai. 


Konkurse dalyvaujančius darbus vertina ne tik tarptautinės komisijos nariai, bet ir partneriai – Lietuvos dizainerių bei kraštovaizdžio sąjungų atstovai, žinomi visuomenės veikėjai, tad objektų vertinimas yra įvairiapusiškas, padedantis atsiskleisti netikėtiems, kūrybiškiems sprendimams ir detalėms. Savo balsą atiduoda ir visuomenė. 


KAS GALI DALYVAUTI
Konkurse kviečiami dalyvauti visi Lietuvos architektai, interjero dizaineriai, interjero objektų dizaineriai, kurie 2018 m. įgyvendino privataus ir (ar) visuomeninio interjero ir individualaus namo projektus ar sukūrė interjero detalę. Taip pat – kraštovaizdžio architektai, kurių projektai buvo įgyvendinti per pastaruosius 5 metus.

PROJEKTŲ PATEIKIMO TERMINAS
Projektai turi būti pateikti nuo 2019 m. sausio 15 d. iki 2019 m. kovo 1 d.

Balsavimas už projektus prasidės 2019 m. kovo 7 d.
Balsavimas už projektus baigsis 2019 m. kovo 25 d. 


PROJEKTŲ VERTINIMO GRUPĖS
Konkurso tikslas – išrinkti per pastaruosius metus realizuotus geriausius projektus. Konkursui pateikti darbai bus vertinami nepriklausomos komisijos pagal šias tipologines grupes (kategorijas): individualus gyvenamasis namas, privatus interjeras, visuomeninis interjeras, interjero detalė, kraštovaizdžio objektas.

Balsuojant internetu bus renkami labiausiai plačiajai visuomenei patikę šių tipologinių grupių projektai: individualus gyvenamasis namas, privatus interjeras, visuomeninis interjeras, interjero detalė, kraštovaizdžio objektas.
Konkursui pateikiami darbai turi pasižymėti įdomiais struktūriniais ir techniniais sprendimais, originaliomis detalėmis bei kūrybiškumu

KAIP DALYVAUTI KONKURSE
Autoriai turi:
1. Užpildyti dalyvio anketą su informacija apie save ir (arba) kitus bendraautorius bei trumpu objekto aprašymu lietuvių ir anglų kalbomis. Konkursui pateikiamas objektas turi būti realizuotas 2018 m. (kraštovaizdžio objektas sukurtas 2014–2018 m., bet anksčiau nedalyvavęs „Tendencijų“ konkurse ). 

2. Pateikti vertinimo komisijai nuo 3 iki 8 realizuoto objekto arba interjero detalės nuotraukų (ne vizualizacijų) skaitmeniniu formatu (jpg). Vienos nuotraukos dydis turėtų būti ne didesnis nei 6 MB, o bendra nuotraukų suma – neviršyti 50 MB.
3. Pateikti portretinę projekto autoriaus fotografiją.

4. Kiekvienam siunčiamam projektui sukurti unikalų pavadinimą, aiškiai išsiskiriantį iš kitų to paties autoriaus atsiųstų darbų.

APDOVANOJIMAI
Nepriklausoma konkurso komisija išrinks po tris geriausius individualaus namo, interjero detalės, visuomeninio ir privataus interjero bei kraštovaizdžio darbus, kurie bus pristatyti apdovanoti. Po vieną individualaus namo, interjero detalės, visuomeninio ir privataus interjero, kraštovaizdžio darbą išrinks interneto balsuotojai. Savo favoritus išrinks Lietuvos dizainerių sąjunga, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga ir žurnalo „Namas ir aš“ redakcija. Apdovanojimai bus teikiami 2019 m. balandžio mėnesį. 


KONKURSO KOMISIJA IR VERTINIMO KRITERIJAI
Konkursui pateiktus darbus vertins nepriklausoma tarptautinė komisija. Komisijos nariai – žinomi architektūros ir interjero dizaino srities specialistai, kraštovaizdžio architektų ir dizainerių sąjungų atstovai bei žinomi visuomenės veikėjai.Pagrindiniai vertinimo kriterijai:
originalumas ir kūrybiškumas;
estetinių, funkcionalumo, higienos ir saugumo reikalavimų įgyvendinimas;
profesionalus atlikimas.

PROJEKTŲ VIEŠINIMAS 
 Konkursui pateikti projektai bus pristatyti interneto svetainėse www.tendencijos.lt ir http://tendencijos.alfa.lt, kur lankytojai galės balsuoti už jiems labiausiai patikusį projektą. Geriausiais pripažintieji bus išsamiai aprašyti žurnale „Namas ir aš“, o laimėjusių dalyvių darbų paroda keliaus per Lietuvą.

Konkurso dalyviai sutinka, kad konkursui pateikta medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo bus naudojama konkurso parodose, taip pat spausdinama žurnale „Namas ir aš“, „Naujų būstų gidas“, „Statyk!“, „IQ Life“ bei interneto svetainėse Tendencijos.lt, Naujienos.alfa.lt, Alfa.lt, nurodžius projektų autorius bei fotografus.

KONTAKTAI
El. p.: tendencijos@alfa.lt