REGLAMENTAS
„Tendencijos“ – kasmetinis žurnalo „Namas ir aš“ redakcijos organizuojamas konkursas, kuriame plačiosios auditorijos ir tarptautinės komisijos vertinimui pateikiami Lietuvos architektų, interjero dizainerių ir kraštovaizdžio architektų darbai.

Konkurse dalyvaujančius darbus vertina ne tik tarptautinės komisijos nariai, bet ir partneriai – Lietuvos dizainerių bei kraštovaizdžio sąjungų atstovai, žymūs visuomenės veikėjai, tad objektų vertinimas yra įvairiapusiškas, padedantis atsiskleisti netikėtiems, kūrybiškiems sprendimams ir detalėms. Savo balsą atiduoda ir visuomenė.

KAS GALI DALYVAUTI
Konkurse kviečiami dalyvauti visi Lietuvos architektai, interjero dizaineriai ir kraštovaizdžio architektai, kurie 2017 m. įgyvendino privataus ir (ar) visuomeninio interjero ir individualaus namo projektus bei kraštovaizdžio objektus.

PROJEKTŲ PATEIKIMO TERMINAS
Projektai turi būti pateikti iki 2018 m. vasario 20 d.
Balsavimas už projektus prasidės 2018 m. kovo 1 d.

PROJEKTŲ VERTINIMO GRUPĖS
Konkurso tikslas – išrinkti per pastaruosius metus realizuotus geriausius projektus. Konkursui pateikti darbai bus vertinami nepriklausomos komisijos pagal šias tipologines grupes (kategorijas):
individualus gyvenamasis namas,
privatus interjeras,
visuomeninis interjeras,
interjero detalė,
kraštovaizdžio objektas.

Be to, balsuojant internetu bus renkami labiausiai plačiajai visuomenei patikę šių tipologinių grupių projektai:
individualus gyvenamasis namas,
privatus interjeras,
visuomeninis interjeras,
interjero detalė,
kraštovaizdžio objektas.
Konkursui pateikiami darbai turi pasižymėti įdomiais struktūriniais ir techniniais sprendimais, originaliomis detalėmis bei kūrybiškumu.

KAIP DALYVAUTI KONKURSE
Autoriai turi:
1. Užpildyti dalyvio anketą su informacija apie save ir (arba) kitus bendraautorius bei trumpu objekto aprašymu lietuvių ir anglų kalbomis. Konkursui pateikiamas objektas turi būti realizuotas 2017 m. (kraštovaizdžio objektas gali būti sukurtas 2016–2017 m.).
2. Pateikti vertinimo komisijai nuo 3 iki 8 realizuoto objekto arba interjero detalės nuotraukų skaitmeniniu formatu (jpg, 300 dpi, ne mažiau nei 2 MB, nuo 3 000 px. Bendras nuotraukų svoris neturi viršyti 50mb.). Jei nuotraukų yra daugiau nei nurodyta, redakcija turi teisę savarankiškai jas atrinkti konkursui.
3. Pateikti planą (neprivaloma).

APDOVANOJIMAI
Nepriklausoma konkurso komisija išrinks po tris geriausius individualaus namo, interjero detalės, visuomeninio ir privataus interjero bei kraštovaizdžio darbus, kurie bus pristatyti apdovanoti. Po vieną individualaus namo, interjero detalės, visuomeninio ir privataus interjero, kraštovaizdžio darbą išrinks interneto balsuotojai. Apdovanojimai bus teikiami 2018 m. balandžio mėnesį.

KONKURSO KOMISIJA IR VERTINIMO KRITERIJAI
Konkursui pateiktus darbus vertins nepriklausoma tarptautinė komisija. Komisijos nariai – žinomi architektūros ir interjero dizaino srities specialistai, kraštovaizdžio architektų ir dizainerių sąjungų atstovai bei įžymūs visuomenės veikėjai.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai:
originalumas ir kūrybiškumas;
estetinių, funkcionalumo, higienos ir saugumo reikalavimų įgyvendinimas;
profesionalus atlikimas.

Konkursui pateikti projektai bus pristatyti interneto svetainėse www.tendencijos.lt ir http://tendencijos.alfa.lt, kur lankytojai galės balsuoti už jiems labiausiai patikusį projektą. Geriausiais pripažintieji bus išsamiai aprašyti žurnale „Namas ir aš“, o dalyvių darbų paroda keliaus per Lietuvą.